MLFA25JTD330K
DigiKey Part Number
738-MLFA25JTD330KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA25JTD330K
Description
RES 330K OHM 5% 0.4W MELF 0204
Detailed Description
330 kOhms ±5% 0.4W Chip Resistor MELF, 0204 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
EDA/CAD Models
MLFA25JTD330K Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)