MLFA25JTD2K20
DigiKey Part Number
738-MLFA25JTD2K20TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA25JTD2K20
Description
RES 2.2K OHM 5% 0.4W MELF 0204
Detailed Description
2.2 kOhms ±5% 0.4W Chip Resistor MELF, 0204 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
EDA/CAD Models
MLFA25JTD2K20 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)