MLFA25FTD56R2 is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
56.2 Ohms ±1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
MLFA25FTD56R2
DigiKey Part Number
738-MLFA25FTD56R2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA25FTD56R2
Description
RES, MELF, 0204, 56.2 OHM, 1%, 1
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MLFA25FTD56R2 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)