MLFA25FTC47K5
DigiKey Part Number
738-MLFA25FTC47K5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA25FTC47K5
Description
RES, MELF, 0204, 47.5 KOHM, 1%,
Detailed Description
47.5 kOhms ±1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
EDA/CAD Models
MLFA25FTC47K5 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)