MLFA25FTC43R0
DigiKey Part Number
738-MLFA25FTC43R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA25FTC43R0
Description
RES 43 OHM 1% 0.4W MELF 0204
Detailed Description
43 Ohms ±1% 0.4W Chip Resistor MELF, 0204 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
EDA/CAD Models
MLFA25FTC43R0 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)