MLFA25FTC3K32
DigiKey Part Number
738-MLFA25FTC3K32-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA25FTC3K32
Description
RES, MELF, 0204, 3.32 KOHM, 1%,
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.32 kOhms ±1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLFA25FTC3K32 Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Package / Case
MELF, 0204
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)