MLFA25FTC30K9
DigiKey Part Number
738-MLFA25FTC30K9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA25FTC30K9
Description
RES, MELF, 0204, 30.9 KOHM, 1%,
Detailed Description
30.9 kOhms ±1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
EDA/CAD Models
MLFA25FTC30K9 Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Resistance
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)