MLFA25FTC267R
DigiKey Part Number
738-MLFA25FTC267R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA25FTC267R
Description
RES, MELF, 0204, 267 OHM, 1%, 50
Detailed Description
267 Ohms ±1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
EDA/CAD Models
MLFA25FTC267R Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)