MLFA25FTC1R30
DigiKey Part Number
738-MLFA25FTC1R30TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA25FTC1R30
Description
RES 1.3 OHM 1% 0.4W MELF 0204
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.3 Ohms ±1% 0.4W Chip Resistor MELF, 0204 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLFA25FTC1R30 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
MELF, 0204
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)