MLFA1JTD470R
DigiKey Part Number
738-MLFA1JTD470RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA1JTD470R
Description
RES 470 OHM 5% 1W MELF 0207
Detailed Description
470 Ohms ±5% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
EDA/CAD Models
MLFA1JTD470R Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)