MLFA1JTD30K0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
30 kOhms ±5% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
MLFA1JTD30K0
DigiKey Part Number
738-MLFA1JTD30K0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA1JTD30K0
Description
RES 30K OHM 5% 1W MELF 0207
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MLFA1JTD30K0 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)