MLFA1JTD1R80 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
1.8 Ohms ±5% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
MLFA1JTD1R80
DigiKey Part Number
738-MLFA1JTD1R80TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA1JTD1R80
Description
RES 1.8 OHM 5% 1W MELF 0207
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MLFA1JTD1R80 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
MELF, 0207
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)