MLFA1FTDR910 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New at DigiKey
910 mOhms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
MLFA1FTDR910
DigiKey Part Number
738-MLFA1FTDR910-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA1FTDR910
Description
RES, MELF, 0207, 0.91 OHM, 1%, 1
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MLFA1FTDR910 Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Resistance
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)