MLFA1FTD54R9 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
54.9 Ohms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
MLFA1FTD54R9
DigiKey Part Number
738-MLFA1FTD54R9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA1FTD54R9
Description
RES, MELF, 0207, 54.9 OHM, 1%, 1
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MLFA1FTD54R9 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)