MLFA1FTD3K32 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
3.32 kOhms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
MLFA1FTD3K32
DigiKey Part Number
738-MLFA1FTD3K32-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA1FTD3K32
Description
RES, MELF, 0207, 3.32 KOHM, 1%,
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MLFA1FTD3K32 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)