MLFA1FTD2K61 is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
2.61 kOhms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
MLFA1FTD2K61
DigiKey Part Number
738-MLFA1FTD2K61-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA1FTD2K61
Description
RES, MELF, 0207, 2.61 KOHM, 1%,
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MLFA1FTD2K61 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)