MLFA1FTD1K30
DigiKey Part Number
738-MLFA1FTD1K30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA1FTD1K30
Description
RES, MELF, 0207, 1.3 KOHM, 1%, 1
Detailed Description
1.3 kOhms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
EDA/CAD Models
MLFA1FTD1K30 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)