MLFA1FTD15R8 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
15.8 Ohms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
MLFA1FTD15R8
DigiKey Part Number
738-MLFA1FTD15R8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA1FTD15R8
Description
RES, MELF, 0207, 15.8 OHM, 1%, 1
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MLFA1FTD15R8 Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Package / Case
MELF, 0207
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)