MLFA1FTC953R
DigiKey Part Number
738-MLFA1FTC953R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA1FTC953R
Description
RES, MELF, 0207, 953 OHM, 1%, 50
Detailed Description
953 Ohms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
EDA/CAD Models
MLFA1FTC953R Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)