MLFA1FTC5M76
DigiKey Part Number
738-MLFA1FTC5M76-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA1FTC5M76
Description
RES, MELF, 0207, 5.76 MOHM, 1%,
Detailed Description
5.76 MOhms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
EDA/CAD Models
MLFA1FTC5M76 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)