MLFA1FTC3R90
DigiKey Part Number
738-MLFA1FTC3R90TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA1FTC3R90
Description
RES 3.9 OHM 1% 1W MELF 0207
Detailed Description
3.9 Ohms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
EDA/CAD Models
MLFA1FTC3R90 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)