MLFA1FTC270K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 2.000
Datasheet
270 kOhms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
MLFA1FTC270K
DigiKey Part Number
738-MLFA1FTC270KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA1FTC270K
Description
RES 270K OHM 1% 1W MELF 0207
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MLFA1FTC270K Models
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)