MLFA13FTD475R is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
475 Ohms ±1% 0.3W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
MLFA13FTD475R
DigiKey Part Number
738-MLFA13FTD475R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA13FTD475R
Description
RES, MELF, 0102, 475 OHM, 1%, 10
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MLFA13FTD475R Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)