MLFA13FTD3R40 is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
3.4 Ohms ±1% 0.3W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
MLFA13FTD3R40
DigiKey Part Number
738-MLFA13FTD3R40-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA13FTD3R40
Description
RES, MELF, 0102, 3.4 OHM, 1%, 10
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MLFA13FTD3R40 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)