MLFA13FTD37R4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Image for MLFA13FTD37R4 is not available
MLFA13FTD37R4
DigiKey Part Number
738-MLFA13FTD37R4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA13FTD37R4
Description
RES, MELF, 0102, 37.4 OHM, 1%, 1
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37.4 Ohms ±1% 0.3W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
Datasheet
EDA/CAD Models
MLFA13FTD37R4 Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Package / Case
MELF, 0102
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)