MLFA13FTD2K21 is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for MLFA13FTD2K21 is not available
MLFA13FTD2K21
DigiKey Part Number
738-MLFA13FTD2K21-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA13FTD2K21
Description
RES, MELF, 0102, 2.21 KOHM, 1%,
Detailed Description
2.21 kOhms ±1% 0.3W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
Datasheet
EDA/CAD Models
MLFA13FTD2K21 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)