MLFA13FTC4K22
DigiKey Part Number
738-MLFA13FTC4K22-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA13FTC4K22
Description
RES, MELF, 0102, 4.22 KOHM, 1%,
Detailed Description
4.22 kOhms ±1% 0.3W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
EDA/CAD Models
MLFA13FTC4K22 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)