MLFA13FTC390R
DigiKey Part Number
738-MLFA13FTC390R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA13FTC390R
Description
RES, MELF, 0102, 390 OHM, 1%, 50
Detailed Description
390 Ohms ±1% 0.3W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
EDA/CAD Models
MLFA13FTC390R Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)