MLFA13FTC1K69
DigiKey Part Number
738-MLFA13FTC1K69-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA13FTC1K69
Description
RES, MELF, 0102, 1.69 KOHM, 1%,
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.69 kOhms ±1% 0.3W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLFA13FTC1K69 Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Package / Case
MELF, 0102
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)