MLF18JTD5K10
DigiKey Part Number
738-MLF18JTD5K10TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF18JTD5K10
Description
RES, MELF, 0102, 5.1KOHM, 5%, 10
Detailed Description
5.1 kOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Pulse Withstanding Thin Film
EDA/CAD Models
MLF18JTD5K10 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)