MLF18JTD120R
DigiKey Part Number
738-MLF18JTD120RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF18JTD120R
Description
RES, MELF, 0102, 120 OHM, 5%, 10
Detailed Description
120 Ohms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Pulse Withstanding Thin Film
EDA/CAD Models
MLF18JTD120R Models
Features
Anti-Sulfur, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)