MLF18FTC7K50
DigiKey Part Number
738-MLF18FTC7K50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF18FTC7K50
Description
RES, MELF, 0102, 7.5K OHM, 1%, 5
Detailed Description
7.5 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Pulse Withstanding Thin Film
EDA/CAD Models
MLF18FTC7K50 Models
Features
Anti-Sulfur, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)