MLF18FTC76K0
DigiKey Part Number
738-MLF18FTC76K0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF18FTC76K0
Description
RES 76K OHM 1% 1/8W MELF 0102
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
76 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor MELF, 0102 Pulse Withstanding Thin Film
Features
Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)