MLF18FTC220R
DigiKey Part Number
738-MLF18FTC220RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF18FTC220R
Description
RES 220 OHM 1% 1/8W MELF 0102
Detailed Description
220 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor MELF, 0102 Pulse Withstanding Thin Film
EDA/CAD Models
MLF18FTC220R Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)