MLF14JTD1R80 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
1.8 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Pulse Withstanding Thin Film
MLF14JTD1R80
DigiKey Part Number
738-MLF14JTD1R80TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF14JTD1R80
Description
RES 1.8 OHM 5% 1/4W MELF 0204
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MLF14JTD1R80 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)