MLF14FTE392R
DigiKey Part Number
738-MLF14FTE392R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF14FTE392R
Description
RES, MELF, 0204, 392 OHM, 1%, 25
Detailed Description
392 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Pulse Withstanding Thin Film
EDA/CAD Models
MLF14FTE392R Models
Features
Anti-Sulfur, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)