MLF14FTC91K0
DigiKey Part Number
738-MLF14FTC91K0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF14FTC91K0
Description
RES 91K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Detailed Description
91 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Pulse Withstanding Thin Film
EDA/CAD Models
MLF14FTC91K0 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)