MLF14FTC10M0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay
In Stock: 13.898
Datasheet
10 MOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Thin Film
MLF14FTC10M0
DigiKey Part Number
MLF14FTC10M0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF14FTC10M0
Description
RES 10M OHM 1% 1/4W MELF 0204
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MLF14FTC10M0 Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
MELF, 0204
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)