MLF12JTD82K0
DigiKey Part Number
MLF12JTD82K0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF12JTD82K0
Description
RES 82K OHM 5% 1/2W MELF 0207
Detailed Description
82 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor MELF, 0207 Thin Film
EDA/CAD Models
MLF12JTD82K0 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)