MLF12JTD18K0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
18 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor MELF, 0207 Pulse Withstanding Thin Film
MLF12JTD18K0
DigiKey Part Number
738-MLF12JTD18K0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF12JTD18K0
Description
RES 18K OHM 5% 1/2W MELF 0207
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MLF12JTD18K0 Models
Features
Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)