MLF12FTC7K50
DigiKey Part Number
738-MLF12FTC7K50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF12FTC7K50
Description
RES, MELF, 0207, 7.5K OHM, 1%, 5
Detailed Description
7.5 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Pulse Withstanding Thin Film
EDA/CAD Models
MLF12FTC7K50 Models
Features
Anti-Sulfur, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)