MLF12FTC330R
DigiKey Part Number
738-MLF12FTC330RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF12FTC330R
Description
RES 330 OHM 1% 1/2W MELF 0207
Detailed Description
330 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor MELF, 0207 Pulse Withstanding Thin Film
EDA/CAD Models
MLF12FTC330R Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)