MLF12DTE66K5
DigiKey Part Number
738-MLF12DTE66K5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF12DTE66K5
Description
RES 66.5KOHM 0.5% 1/2W MELF 0207
Detailed Description
66.5 kOhms ±0.5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor MELF, 0207 Pulse Withstanding Thin Film
EDA/CAD Models
MLF12DTE66K5 Models
Mfr
Features
Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)