MLF12DTE33K2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
33.2 kOhms ±0.5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor MELF, 0207 Thin Film
MLF12DTE33K2
DigiKey Part Number
MLF12DTE33K2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF12DTE33K2
Description
RES 33.2KOHM 0.5% 1/2W MELF 0207
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MLF12DTE33K2 Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
MELF, 0207
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)