MGM3JT620M
DigiKey Part Number
738-MGM3JT620M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MGM3JT620M
Description
RES 620M OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
620 MOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Moisture Resistant, Safety Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)