MGM3FT13M0
DigiKey Part Number
738-MGM3FT13M0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MGM3FT13M0
Description
RES 13M OHM 1% 3W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
13 MOhms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Moisture Resistant, Safety Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MGM3FT13M0 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, High Voltage, Moisture Resistant, Safety
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)