MG1JT820K
DigiKey Part Number
MG1JT820K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MG1JT820K
Description
RES 820K OHM 5% 1W AXIAL
Detailed Description
820 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
MG1JT820K Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.453" L (4.00mm x 11.50mm)