MG1JT3M30
DigiKey Part Number
MG1JT3M30-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MG1JT3M30
Description
RES 3.3M OHM 5% 1W AXIAL
Detailed Description
3.3 MOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
MG1JT3M30 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.453" L (4.00mm x 11.50mm)