MG12JT15M0
DigiKey Part Number
MG12JT15M0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MG12JT15M0
Description
RES 0.015 OHM 5% 1/2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 MOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Moisture Resistant, Safety Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MG12JT15M0 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, High Voltage, Moisture Resistant, Safety
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)