LWW0603GTH11N
DigiKey Part Number
738-LWW0603GTH11N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LWW0603GTH11N
Description
FIXED IND 11NH SURFACE MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11 nH Unshielded Wirewound Inductor 0603 (1608 Metric)
Category
Tolerance
±2%
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Bulk
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
0603
Type
Wirewound
Size / Dimension
0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Material - Core
Height - Seated (Max)
0.040" (1.02mm)